DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Příběh života

Michal

 

Můj životní příběh není důležitý.

Není důležité co bylo nebo kolik vědomostí jsme stačili do svých myslí dostat.

Záleží pouze na tom jak žijeme teď, v přítomnosti a do jaké míry vyvěrají naše projevy a chování z hloubky naší duše.

...můj vztah k přírodě a touha pochopit podstatu a fungování vesmíru mě už od teenagerovského věku vedly ke studiu krystalů a minerálů, přírodních národů a šamanismu. Nejvíce mne oslovilo učení toltéckého šamana Dona Juana, skrze Carlose Castanedu..z toho plynulo i  experimentování se změněnými stavy vědomí a magickými  psychedelickými rostlinami. Taky jsem se zabýval jak je navržen a funguje lidský nástroj, hlavně psychologie, psychoterapie a léčitelství. V otázce spirituality, ůčelu lidského života, byly mými průvodci a kompasy k mystickému zkoumáni sebe mnohé duchovní nauky. např. advaita jóga,  tibetský  budhismus a dzogčhen ale i křesťanská mystika, antroposofie či teosofie. Současně s tím se rozvíjelo mé vyjádření prostřednictvím malby, hudby a alikvotního zpěvu.

Pracoval jsem jako ošetřovatel nemocných, umírajících v hospici nebo os. asistent tělesně postižených. Teď pracuji jako průvodce v lesní komunitní škole.

Má touha srdce po poznání sebe a Velkého Mystéria  Univerza, mne vždy vedla k tichu a meditaci, jež přinesla nejvíce světla do mého života.

Nejsilnějšími impulzy a požehnáním v mém životě byly a jsou  příroda, stavy šamanského  změněného vědomí, kameny, hory, hudba a pobyt ve tmě.

Jediné co je opravdu  důležité a na čem záleží jsou činy.

Jak necháváme bez deformací proudit a  vyjadřovat  inteligentní sílu Lásky z našich srdcí, v běžných  každodenních situacích a událostech, a umožnit  jí tak transformovat staré způsoby vyjádření založené na oddělenosti a proměnit nás do vyjádření  stavu sjednoceného kolektivního bytí, kde jsme Jediným, který je vším.

Praxe:

Stolař

Ošetřovatel

Muzikant

Terapeut

Pedagog 

 

Vzdělání - Studia - Dovednosti:

Pedagogické minimum - Vychovatel

Psychoterapeutický výcvik Virginie Satirové - 3 roky

Ošetřovatelství, péče o nemocné, imobilní a umírající, osobní asistence

Úvod do muzikoterapie

Kurz Krystaloterapie

Zasvěcení do Reiki 1,2

Intuitivní pedagogika - 2 roky

Mezinárodní škola alikvotního zpěvu - 1 rok

Mezinárodní výcvik vedení Councilu - poradních kruhů

Kurz Výchova bez poražených

 

Zuzka

Narodila jsem se ve Frýdku-Místku, ale měla jsem to štěstí, že jsem v dětství veškerý svůj volný čas trávila s rodinou na chalupě stojící uprostřed slovenských lesů. Přijde mi naprosto přirozené trávit čas od rána do večera venku, pro vodu jít do studánky a ne jen otočit kohoutkem, v zimě se vyhřívat u kamen či ohně, který bez přikládání sám nehoří.

Momentálně žiji v malebné vesnici Metylovice, kde se každý den kochám pohledem na majestát Beskyd – Lysou horu. Vystudovala jsem Vysokou školu báňskou, absolvovala kurz angličtiny pro děti s pedagogickým minimem a i nadále se vzdělávám. Docházím na kurz intuitivní pedagogiky, ale především, vnitřně rostu a zpřítomňuji se. Což s dětmi ani jinak nejde a jsou k tomu velcí pomocníci a učitelé. K dalším mým zálibám, kromě přírody, je tanec, hudba, zpěv a vůbec rozvoj kreativity tímto směrem.

K lesní školce jsem se dostala díky svému synovi Kubíkovi (2010), pro kterého jsem hledala školku přistupující k dětem stejným způsobem jako já. Sama se snažím syna ani ne tak vychovávat, jako spíše dát mu prostor být sám sebou, respektovat ho a podporovat v tom, co ho baví a v čem je výjimečný, protože každý jsme jedinečný.

Od malinka mě fascinuje vesmír, jeho dokonalost a i nadále se snažím porozumět jeho zákonům a řídit se podle nich. Jeden z hlavních zákonů je zákon přitažlivosti, což se snažíme předat i dětem. To, co vysíláš, se Ti časem vrátí, proto jednej moudře a vědomě.